Atsiskaitymo tvarka

Gyventojai, sudarę atsiskaitymo už vandenį ir nuotekas sutartį su UAB „Šiaulių vandenys“, kiekvieną mėnesį gauna sąskaitą, kurioje deklaravę šalto vandens skaitiklių rodmenis apmoka ją iki mėnesio paskutinės dienos.

Gyventojams, kurių butuose neįrengti šalto vandens skaitikliai, taikomas savivaldybėje nustatytas vidutinis suvartojamo geriamojo vandens kiekis, t. y. 1,8 kub. m gyventojui per mėnesį.

Jei vartotojas yra nesumokėjęs už praėjusius laikotarpius, jis papildomai gauna skolos apmokėjimo sąskaitą su paskaičiuotais delspinigiais.

Apie suvartotą vandenį UAB „Šiaulių vandenys“ galima pranešti:
UAB „Šiaulių vandenys“ sąskaitas galima apmokėti platformose Vienasaskaita.lt ir e.ignitis.lt. Šiose sistemose patogu įtraukti skirtingų paslaugų tiekėjų sąskaitas ir apmokėti jas vienu metu, taip pat patogu vienoje vietoje deklaruoti skaitiklių parodymus. Iš Vienasaskaita.lt vartotojas sąskaitą gali gauti ir popierinę, ir elektroninę. 

Klientų aptarnavimo ir pardavimų departamento tel. +370 41 59 22 62.


Atsiskaitymo vietos
Už UAB „Šiaulių vandenys“ suteiktas paslaugas galima atsiskaityti:
 
INTERNETU
 • Bendrovės savitarnos svetainėje, elektroninių sąskaitų sistemoje.
 • Susikūrus įmokų ir mokėjimų krepšelį bankuose: Šiaulių bankas, „Swedbank“, SEB bankas, Medicinos bankas, Luminor Bank, Lietuvos centrinė kredito unija.
 • UAB „Viena sąskaita“ (www.vienasaskaita.lt).
 • UAB „Elektroninių mokėjimų agentūra“ (https://e.ignitis.lt/).
 • Per mobiliąją programėlę „Perlas Go“, kurią galite atsisiųsti iš App Store ir Google Play arba prisijungę prie sąskaitų apmokėjimo platformos www.perlasgo.lt .

ĮMOKŲ SURINKIMO VIETOSE

 • Lietuvos pašto skyriuose.
 • Prekybos centro MAXIMA kasose.
 • Terminaluose „Perlas“.
 • „Narvesen" ženklu pažymėtose parduotuvėse.
UAB „Šiaulių vandenys“ neatsako dėl įmokų priėmimo apmokestinimo.
Elektroniniai atsiskaitymo būdai
ATSISKAITYTI INTERNETU – PAPRASTA, PATOGU, SAUGU IR GREITA

Mes siekiame, kad atsiskaitymas už suteiktas paslaugas gyventojams būtų kuo patogesnis, negaišintų laiko ir nepareikalautų papildomų mokesčių. Brangstant grynųjų pinigų operacijoms, bendradarbiaujame su šalies bankais ir populiariname atsiskaitymą internetu.
 
Kur kreiptis norint už paslaugas atsiskaityti internetu?
 
Jei norite už paslaugas atsiskaityti internetu, turite kreiptis į banką, kuriame turite sąskaitą, ir sudaryti elektroninių paslaugų tiekimo sutartį. Bankas Jums suteiks prisijungimo kodus, kuriais naudodamiesi jungsitės prie sistemos ir galėsite sumokėti už paslaugas. Su banko paslaugų internetu teikimo sąlygomis ir galimybėmis Jus supažindins banko darbuotojas. Plačiau apie elektroninę bankininkystę galite rasti bankų interneto svetainėse.
 
Kodėl naudinga atsiskaityti internetu?
 
Grynųjų pinigų operacijos brangsta. Atsiskaitydami internetu, kiekvieną mėnesį sutaupysite už įmokos priėmimą. Gavę elektronines sąskaitas, galėsite apmokėti ir matyti atliktų operacijų duomenis bet kuriuo paros laiku, neišeidami iš namų ar biuro, būdami kelionėje, be to negaišite laiko eilėse, nekainuos arba ypač mažai kainuos įmokos priėmimas. Tai paprasta, patogu naudotis, saugu ir greita!
Kaip tapti elektroninių sąskaitų sistemos vartotoju?
UAB „Šiaulių vandenys“ elektroninių sąskaitų savitarnos svetainė prieinama visiems klientams – gyventojams, įmonėms ir organizacijoms.

UAB „Šiaulių vandenys“ siūlo atsisakyti popierinių sąskaitų ir rinktis skaitmeninį sąskaitų tvarkymą. Elektroninę sąskaitą galima gauti keliais būdais, rinkitės Jums patogiausią.

1 būdas.
 
 • Apie pageidavimą gauti elektroninę sąskaitą galite pranešti UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo ir pardavimų departamentui el. paštu aptarnavimas@siauliuvandenys.lt arba tel. +370 41 59 22 62.
 • Reikės pateikti Jūsų sąskaitos mokėtojo kodą, vardą, pavardę ir adresą. Identifikavus Jūsų duomenis, sąskaitas gausite į savo elektroninį paštą.
2 būdas. 
 • Prisijunkite adresu www.siauliuvandenys.lt, pasirinkite Elektroninės sąskaitos, tada – Registracija.
 • Suvedus prašomus duomenis, į Jūsų el. paštą bus išsiųsta nuoroda, registracijai užbaigti reikės paspausti ją.
 • Aktyvavus nuorodą, prisijunkite prie paskyros. Svetainės meniu pasirinkite Paskyros valdymas, tada dalyje Priskirti mokėtojai įveskite mokėtojo kodą (Jūsų sąskaitos mokėtojo kodas) ir asmens tapatybei nustatyti – asmens kodą.
 • Atlikus veiksmus, paskyrą uždarykite ir prisijunkite iš naujo. Prisijungę, pateksite į savo elektroninių sąskaitų svetainę. Svetainės meniu pasirinkite Kontaktai ir pažymėkite: Sąskaitą pageidauju gauti elektroniniu paštu.
3 būdas. 
 • Prisijunkite adresu www.siauliuvandenys.lt, pasirinkite Elektroninės sąskaitos.
 • Prisijungimo vardas: Jūsų sąskaitos mokėtojo kodas.
 • Slaptažodis: dėl laikino slaptažodžio prašome kreiptis el. paštu aptarnavimas@siauliuvandenys.lt. Reikės pateikti Jūsų sąskaitos mokėtojo kodą, vardą, pavardę ir adresą. Identifikavus Jūsų duomenis, laikinas slaptažodis bus išsiųstas į Jūsų el. paštą. Prisijungę prie sistemos, pasikeiskite slaptažodį.
 • Prisijungę prie paskyros, svetainės meniu pasirinkite Kontaktai ir pažymėkite: Sąskaitą pageidauju gauti elektroniniu paštu.
Jei jungiantis kilo klausimų, prašome kreiptis į UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo ir pardavimų departamentą tel. +370 41 59 22 62.
 
ELEKTRONINIŲ SĄSKAITŲ SISTEMOJE galima matyti sąskaitų archyvą nuo 2009 m., taip pat informaciją apie mokėtinas sumas, delspinigius. Galima pasitikrinti ir deklaruoti šalto vandens skaitiklių rodmenis, matyti suvartojamo vandens statistiką. Esant poreikiui, elektroniniu būdu galima užsisakyti UAB „Šiaulių vandenys“ papildomai teikiamas paslaugas.
 
Sistema patogi dar ir tuo, kad čia galima suformuoti kelis mokėtojus skirtingais adresais (pvz. jei esate kelių butų savininkas). Tai padaryti galite svetainės meniu pasirinkę Paskyros valdymas ir suvedus kito mokėtojo duomenis.
 
NAUDA JUMS:
 • Jūsų sąskaitos nenukeliaus kitu adresu ir nepasimes.
 • Sąskaitą gausite daug greičiau nei įprastu paštu (iki kiekvieno mėnesio 10 d.).
 • Visada būsite tikri, kad sąskaitą gausite laiku, jos niekas neatplėš ir neperskaitys.
 • Savo sąskaitas galėsite peržiūrėti bet kada ir bet kurioje pasaulio vietoje, kur tik yra galimybė prisijungti prie interneto.
 • Jei sąskaitą apmokate internetu, negaišdami laiko galėsite prisijungti prie savo banko ir apmokėti.
 • Nesikaups popierinės sąskaitos. Pasirinkus elektronines sąskaitas, sąskaitos įprastu paštu Jums nebebus siunčiamos.
Sutikite, šiame technologijų amžiuje popieriaus ir energijos ištekliai sąskaitoms ruošti yra eikvojamas be reikalo. Apmokėta sąskaita tiesiog išmetama.
 
Visos išlaidos, susijusios su popierinių sąskaitų paruošimu ir pristatymu į namus, yra įtrauktos į vandens paslaugų kainą. Šios sąnaudos ateityje galėtų mažėti, jei gyventojai atsisakytų popierinių sąskaitų ir pasirinktų elektroninį sąskaitų tvarkymą.
 
Atsisakydami popierinių sąskaitų, Jūs prisidėsite prie aplinkos tausojimo. UAB „Šiaulių vandenys“ veikla yra tiesiogiai susijusi su aplinkosauga, todėl skatiname prisidėti ir Jus.


Turite klausimų? Parašykite mums

 
Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-29