Atsiskaitymo tvarka

Gyventojai, sudarę atsiskaitymo už vandenį ir nuotekas sutartį su UAB „Šiaulių vandenys“, kiekvieną mėnesį gauna sąskaitą, kurioje deklaravę šalto vandens skaitiklių rodmenis apmoka ją iki mėnesio paskutinės dienos.

Gyventojams, kurių butuose neįrengti šalto vandens skaitikliai, taikomas savivaldybėje nustatytas vidutinis suvartojamo geriamojo vandens kiekis, t. y. 1,8 kub. m gyventojui per mėnesį.

Jei vartotojas yra nesumokėjęs už praėjusius laikotarpius, jis papildomai gauna skolos apmokėjimo sąskaitą su paskaičiuotais delspinigiais.

Apie suvartotą vandenį UAB „Šiaulių vandenys“ galima pranešti:
 • elektroniniu paštu skaitikliai@siauliuvandenys.lt,
 • apmokant sąskaitą, įrašyti į sąskaitos šaknelę grafoje „IKI“,
 • apmokant sąskaitą internetu, įrašyti laukelyje „IKI“,
 • telefonu (8 41) 59 22 62,
 • faksu (8 41) 59 22 71,
 • bendrovės Klientų aptarnavimo tarnyboje (Vytauto g. 103),
 • elektroninių sąskaitų sistemoje (http://esaskaitos.siauliuvandenys.lt/).
Galima mokėti už vidutinį per mėnesį suvartojamą vandens kiekį, kuriuo remiantis kiekvieną mėnesį bus paskaičiuojama sąskaita. Tai patogu gyventojui atsiskaitant e. sąskaita. Pavyzdžiui, pusę metų kiekvieną mėnesį mokate už 5 kub. m vandens, o pasibaigus šiam laikotarpiui, patikrinami skaitiklio rodmenys ir pateikiama išlyginamoji sąskaita. Jei permokėta, suma įskaitoma kitoms sąskaitoms dengti.
 
UAB „Šiaulių vandenys“ sąskaitas galima apmokėti platformose Vienasaskaita.lt ir e.ignitis.lt. Šiose sistemose patogu įtraukti skirtingų paslaugų tiekėjų sąskaitas ir apmokėti jas vienu metu, taip pat patogu vienoje vietoje deklaruoti skaitiklių parodymus. Iš Vienasaskaita.lt vartotojas sąskaitą gali gauti ir popierinę, ir elektroninę. 

Daugiau informacijos suteiks bendrovės Klientų aptarnavimo tarnyba tel. (8 41) 59 22 62.


Atsiskaitymo vietos
Už UAB „Šiaulių vandenys“ suteiktas paslaugas galima atsiskaityti:
 • Apmokant e. sąskaitas bankuose: Šiaulių banke, „Swedbank“, SEB banke, „Citadele“ banke, Medicinos banke, Luminor banke, Lietuvos centrinės kredito unijos padaliniuose.
 • Internetu: Šiaulių banke, „Swedbank“, SEB banke, Medicinos banke, Luminor banke, Lietuvos centrinės kredito unijos padaliniuose.
 • Grynaisiais ar bankų mokėjimo kortele bankuose.
 • Kioskuose LIETUVOS SPAUDA.
 • Lietuvos pašte.
 • Prekybos centro MAXIMA kasose.
PASTABOS.
Nuo 2016 m. sausio 1 d. tiesioginio debeto paslauga pakeista į elektroninę sąskaitą (toliau – e. sąskaita). E. sąskaita — tai apskaitos dokumentas, kuris pakeis popierines ir kitais kanalais siunčiamas (PVM) sąskaitas-faktūras. Tai saugus ir patogus būdas tvarkyti nuolatines sąskaitas.
 
UAB „Šiaulių vandenys“ neatsako dėl įmokų priėmimo apmokestinimo.
Elektroniniai atsiskaitymo būdai
ELEKTRONINĖ BANKININKYSTĖ – PATOGIAUSIAS BŪDAS ATSISKAITYTI

Mes siekiame, kad atsiskaitymas už suteiktas paslaugas gyventojams būtų kuo patogesnis, negaišintų laiko ir nepareikalautų papildomų mokesčių. Brangstant grynųjų pinigų operacijoms, bendradarbiaujame su šalies bankais ir populiariname atsiskaitymą per elektroninės bankininkystės sistemas:

Elektroninės bankininkystės paslaugaPaslaugos apibūdinimas
E-PAY – e. sąskaitų gavimo sistema (plačiau - www.epay.lt) Atsiskaitant E-pay būdu, vartotojas internetu gaus sąskaitą, kurią galės pasižiūrėti ir pats apmokėti e. sąskaita būdu pasirinktame interneto banke.
E. SĄSKAITA – tai saugus ir patogus būdas tvarkyti nuolatines sąskaitas UAB „Šiaulių vandenys“ išrašytas sąskaitas vartotojas galės tvarkyti ir apmokėti automatiškai arba vienkartiniu pervedimu pasirinktame interneto banke. Automatinis e. sąskaitos apmokėjimas yra nemokamas.
INTERNETU per elektroninės bankininkystės sistemas Su banku, kuriame klientas turi sąskaitą, sudarius elektroninių paslaugų tiekimo sutartį, už paslaugas galima atsiskaityti internetu.

Kaip tapti E-pay sistemos vartotoju?

Pažangia E-pay atsiskaitymo paslauga gali pasinaudoti kiekvienas UAB „Šiaulių vandenys“ paslaugų vartotojas. Ateikite į UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybą (Vytauto g. 103). Pasirinkę šią atsiskaitymo sistemą, vietoje užpildysite Mokėtojo sutikimąMokėtojo sutikimo anketą galite užpildyti ir namuose (pasirinkite Verslo įmonės arba Privatus asmuo).

VERSLO ĮMONĖS            PRIVATUS ASMUO

Norint užsisakyti E-pay paslaugą ir apmokėti e. sąskaitas, bus reikalinga:

 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas su nuotrauka ir asmens kodu,
 • prašymas sutarčiai sudaryti,
 • banko sąskaitos Nr. arba kortelės Nr. (SEB banke),
 • elektroninio pašto adresas.

Ar mokėsite atsiskaityti per E-pay sistemą?

Klientui, pasirašiusiam sutikimą atsiskaityti šia paslauga, sukuriama dokumentų dėžutė E-pay sistemoje. UAB „Šiaulių vandenys“ pagal pateiktus gyventojų ar verslo įmonių sąskaitų duomenis, formuoja sąskaitas ir patalpina E-pay sistemoje.

Kokie privalumai atsiskaitant per E-pay sistemą?

 • Galimybė gauti daugelio paslaugų tiekėjų sąskaitas vienoje vietoje, t.y. E-pay sistemoje.
 • Galimybė sąskaitą apmokėti bet kurioje vietoje, kur tik yra galimybė prisijungti prie interneto, ir bet kuriuo laiku, tiesiog spaudžiant nuorodą „Apmokėti“.
 • Papildomi priminimai, užmiršus apmokėti sąskaitą.
 • Taupomas laikas – nereikia eiti į banką ar kitą įmokų surinkimo vietą.

Kur kreiptis norint užsisakyti e. sąskaitas?

Norint užsisakyti e. sąskaitas, prašome kreiptis į bankus. Pasirašant sutikimą, bus reikalinga:

 • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas su nuotrauka ir asmens kodu,
 • prašymas sutarčiai sudaryti,
 • banko sąskaitos Nr. arba kortelės Nr. (SEB banke),
 • elektroninio pašto adresas, jei norėsite sąskaitas gauti elektroniniu paštu. Sąskaitas galima gauti ir paprastu paštu.

Kokie privalumai atsiskaitant e. sąskaita?

 • Naujas kanalas sąskaitoms gauti.
 • Automatinio mokėjimo sąlygos.
 • Galimybė sustabdyti mokėjimą.
 • Galimybė saugoti sąskaitas.

Kur kreiptis norint už paslaugas atsiskaityti internetu?

Jei norite už paslaugas atsiskaityti internetu, turite kreiptis į banką, kuriame turite sąskaitą ir sudaryti elektroninių paslaugų tiekimo sutartį. Bankas Jums suteiks prisijungimo kodus, kuriais naudodamiesi jungsitės prie sistemos ir galėsite sumokėti už paslaugas. Su banko paslaugų internetu teikimo sąlygomis ir galimybėmis Jus supažindins banko darbuotojas. Plačiau apie elektroninę bankininkystę galite rasti bankų interneto svetainėse.

Kodėl naudinga atsiskaityti elektroniniu būdu?

Grynųjų pinigų operacijos brangsta. Atsiskaitydami per elektroninės bankininkystės sistemas, kiekvieną mėnesį sutaupysite už įmokos priėmimą. Gavę elektronines sąskaitas, galėsite apmokėti ir matyti atliktų operacijų duomenis bet kuriuo paros laiku, neišeidami iš namų ar biuro, būdami kelionėje, be to negaišite laiko eilėse, nekainuos arba ypač mažai kainuos įmokos priėmimas. Tai paprasta, patogu naudotis, saugu ir greita!

Kaip tapti elektroninių sąskaitų sistemos vartotoju?
Elektroninių sąskaitų savitarnos svetainė prieinama visiems UAB „Šiaulių vandenys“ klientams (gyventojams, įmonėms, organizacijoms).

Bendrovė siūlo atsisakyti popierinių sąskaitų ir pasirinkti elektroninę. Elektroninę sąskaitą galima gauti keliais būdais, rinkitės Jums patogiausią.

1 būdas.
 Apie pageidavimą nuo šiol gauti elektroninę sąskaitą galite pranešti UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybai el. paštu aptarnavimas@siauliuvandenys.lt arba tel. (8 41) 59 22 62. Reikės pateikti Jūsų sąskaitos mokėtojo kodą, vardą, pavardę ir adresą. Identifikavus Jūsų duomenis, sąskaitas gausite į savo elektroninį paštą.

2 būdas.
 Prisijunkite prie bendrovės elektroninių sąskaitų sistemos adresu www.siauliuvandenys.lt, pasirinkite Elektroninės sąskaitos, tada – Registracija. Suvedus prašomus duomenis, į Jūsų el. paštą bus išsiųsta nuoroda, registracijai užbaigti reikės paspausti ją.
 
Aktyvavus nuorodą, prisijunkite prie paskyros. Svetainės meniu pasirinkite Paskyros valdymas, tada dalyje Priskirti mokėtojai įveskite mokėtojo kodą (nurodytas Jūsų sąskaitoje) ir asmens tapatybei nustatyti – asmens kodą. Atlikus veiksmus, paskyrą uždarykite ir prisijunkite iš naujo. Prisijungę, pateksite į savo elektroninių sąskaitų svetainę. Svetainės meniu pasirinkite Kontaktai ir pažymėkite: Sąskaitą pageidauju gauti elektroniniu paštu.

3 būdas.
 Prisijunkite prie bendrovės elektroninių sąskaitų sistemos adresu www.siauliuvandenys.lt, pasirinkite Elektroninės sąskaitos.
 
Prisijungimo vardas: Jūsų sąskaitos mokėtojo kodas.
Slaptažodis: dėl laikino slaptažodžio prašome kreiptis el. paštu aptarnavimas@siauliuvandenys.lt. Reikės pateikti Jūsų sąskaitos mokėtojo kodą, vardą, pavardę ir adresą. Identifikavus Jūsų duomenis, laikinas slaptažodis bus išsiųstas į Jūsų el. paštą. Prisijungę prie sistemos, pasikeiskite slaptažodį.
 
Prisijungę prie paskyros, svetainės meniu pasirinkite Kontaktai ir pažymėkite: Sąskaitą pageidauju gauti elektroniniu paštu.
 
Jei jungiantis kilo klausimų, prašome kreiptis į UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo tarnybą tel. (8 41) 59 22 62.
 
ELEKTRONINIŲ SĄSKAITŲ SISTEMOJE galėsite matyti sąskaitų archyvą nuo 2009 m., taip pat informaciją apie mokėtinas sumas, delspinigius. Galima pasitikrinti ir deklaruoti šalto vandens skaitiklių rodmenis, matyti suvartojamo vandens statistiką. Esant poreikiui, elektroniniu būdu galėsite užsisakyti UAB „Šiaulių vandenys“ papildomai teikiamas paslaugas.
 
Sistema patogi dar ir tuo, kad čia galima suformuoti kelis mokėtojus skirtingais adresais (pvz. jei esate kelių butų savininkas). Tai padaryti galite svetainės meniu pasirinkę Paskyros valdymas ir suvedus kito mokėtojo duomenis.
 
NAUDA JUMS:
 • Jūsų sąskaitos nenukeliaus kitu adresu ir nepasimes.
 • Sąskaitą gausite daug greičiau nei įprastu paštu (iki kiekvieno mėnesio 10 d.).
 • Visada būsite tikri, kad sąskaitą gausite laiku, jos niekas neatplėš ir neperskaitys.
 • Savo sąskaitas galėsite peržiūrėti bet kada ir bet kurioje pasaulio vietoje, kur tik yra galimybė prisijungti prie interneto.
 • Jei sąskaitą apmokate internetu, negaišdami laiko galėsite prisijungti prie savo banko ir apmokėti.
 • Nesikaups popierinės sąskaitos. Pasirinkus elektronines sąskaitas, sąskaitos įprastu paštu Jums nebebus siunčiamos.
Kas mėnesį sąskaitoms ruošti, vokuoti bei pristatyti į namus išeikvojama daug popieriaus ir energijos išteklių. Atsisakydami popierinių sąskaitų, Jūs prisidėsite prie aplinkos tausojimo. UAB „Šiaulių vandenys“ veikla yra tiesiogiai susijusi su aplinkosauga, todėl skatiname prisidėti ir Jus.


Turite klausimų? Parašykite mums

 
Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-02